5 Ağustos 2017 Cumartesi

Reverse Osmosis Pure Water System KurulumTezgah altı ters Osmos Sistemleri Kurulum

Arkadaşlar,Su arıtma cihazı kurdum,
Kurulumu gayet kolay, musluk takmakta yetenekli iseniz bu videoyu izleyerek, tesisatçı çağırmadan kendiniz de kurabilirsiniz arıtma cihazını.

Video gayet uzun, sanırım ayrıntısıyla anlatabildim kurulumu,

Evde su arıtma cihazı kullanmanın damacana sudan daha hijyen ve sağlıklı olduğu konusunda oldukça bilimsel görüşler mevcut. Durağan suda bakteri daha kolay üreyebiliyormuş. Hak vermemek elde değil. Damacana su da durgun su olduğundan, şayet paketleme sırasında her hangi bir kontaminezasyon olduysa sağlık açısından bir tehdit oluşturabilrmiş.

Bu nedenle, paketlemesine ve hijyenine güvendiğiniz, bildiğiniz markalar tercih edelim damacana sularda.

Bahçemde bir süs havuzum var, o havuzun filtre motoru ve devir daim motoru çalışmaz ise, 2 gün içerisinde bataklık görüntüsüne kavuşacak ve sivrisinekler, solucanlar üreyecektir hemen. O nedenle ben de "akan su kir tutmaz" görüşüne katılıyorum.

Ancak, bazı handikapları da olabilir filtre suların. Şayet filtreler tıkanmış, kirlenmiş ve uzun süre bu şekilde kullanmaya devam da ediyor iseniz, musluk suyu filtreden geçince daha da kirlenebilir. Akvaryum filtremin içerisi uzun süre kullanımda bildiğiniz balçık oluyor. O balçığın içinden geçmiş sudan içmek istemezdim.

Ayrıca, ters osmoz sistemleri suyu toksinlerinden arındırabiliyor, fakat bununla beraber, diş ve kemiklerimiz için gerekli tüm mineralleri azaltabiliyor, ya da tamamen arındırabiliyor. Bu sistemlerde de bu yüzden bilimsel çalışmalarını ortaya koymuş, en kaliteli ve kendini ispatlamış markalara güvenmeniz gerekmekte...

Hiç yorum yok: